„Jsem neuvěřitelně nadšená. Nevěřila jsem tomu, že by se něco takého mohlo povést,“ zářila štěstím Sáblíková. „Do sezony jsem šla s tím, že bych mohla být někdo kolem pátého desátého místa. Najednou se mi podařilo vyhrát pětku,“ žasla.

Martina Sáblíková před novou sezonou
Mentální příprava na éru bez medailí. Ale na sezonu se těším, culí se Sáblíková

Šestatřicetiletá Martina Sáblíková triumfovala v SP poprvé od února 2020, kdy vyhrála v Calgary závod na 3000 metrů. Na vítězství na nejdelší ženské trati čekala v SP svěřenkyně trenéra Petra Nováka dokonce od sezony 2016/17. Po dnešku má na kontě 52 výher v elitním seriálu a 148 umístění na stupních vítězů na velkých akcích. Přede dvěma týdny druhá na trojce v Pekingu. Teď se ještě zlepšila.

Jede nad plán

„Sice jsem si tu jízdu protrpěla, hlavně poslední čtyři kola, ale na druhou stranu se mi jelo krásně a mám z toho super poct. Byla to jedna z nejlepších pětek, co jsem za posledních pět let jela. Většinou mě provázely nějaké zdravotní problémy, ale dneska jsem se cítila dobře. I když musím říct, že jsem se toho trošku bála. Mám zkušenosti, že když se cítím dobře, tak to pak moc dobře nejde,“ usmála se Sáblíková.

Triumf si náležitě vychutnala. „Je to bombastické, že jsem tam zase mohla stát a zažít to znova. Víc si nemůžu přát. Po těch sezonách, co mám za sebou, si to užívám čím dál víc,“ svěřila se. „Sezona běží nad plán. Nějvětší cíle nás teprve čekají, ale i kdyby se mi už nic nepovedlo, tak pro mě tahle sezona bude úspěšná. Jsem za to hrozně ráda.“