Čtyřiadvacetiletá snowboardcrossařka si ve španělské La Molině připsala deváté kariérní vítězství ve Světovém poháru, přičemž v probíhající sezoně nenašla přemožitelku již podruhé. Z vítězství se radovala i v lednu v tureckém Erzurumu.

„Ve všech jízdách jsme jezdily společně a ve finále jsem najednou jela z první klopenky první a čekala jsem, kdy už mě dojedou. Pořád mě ale nedojížděly, tak jsem ráda, že jsem vyhrála o dost,“ uvedla spokojená Samková, která do závodu vstoupila jako druhá žena kvalifikace.

Druhá příčka jí patřila i ve čtvrtfinálové a finálové jízdě, v samotném finále byla ale suverénní. Samková totiž dobře odstartovala, před nájezdem do první zatáčky se dostala před soupeřky a své vedení postupně navyšovala. Druhá dojela Francouzka Nelly Moenneová Loccozová, třetí její reprezentační kolegyně Charlotte Bankesová. 

Díky zisku 1000 bodů se Samková posunula na šestou příčku průběžného hodnocení Světového poháru, je však již bez šance na obhajobu loňského celkového prvenství. V aktuální sezoně totiž kvůli zraněnému rameni i přípravě na olympiádu vynechala šest závodů.

Navzdory pádu ve čtvrtfinále zůstala v čele průběžného hodnocení disciplíny olympijská vítězka Michele Moioliová, jež má před posledními dvěma závody náskok 920 bodů na Francouzku Chloé Trespeuchovou.