O tatínka přišla olympijská vítězka ze Soči v lednu roku 2018, kdy podlehl zhoubnému nádoru na mozku, s nímž dlouhá léta statečně bojoval. Jen pár dní po jeho smrti věnovala česká reprezentantka svému otci triumf v závodě Světového poháru v tureckém Erzurumu. 

„Život píše různé příběhy a zkouší mou odolnost. Byl to právě taťka, který mě spolu s mojí mamkou učil bojovat, nevzdávat se a věřit, že cesta, kterou jsem si vybrala, je správná. Dnes jsem vyhrála pro něj,“ uvedla tenkrát.

V sobotu ji bohužel opustil i druhý z nejbližších lidí, její maminka Ludmila. V sobotu podlehla krátké těžké nemoci. „Vážení kolegové, vážené kolegyně, dovolujeme si Vás touto cestou informovat o náročné životní situaci, které je nyní vystavena Eva Samková se svou rodinou. Po krátké, těžké nemoci včera zemřela její maminka Ludmila Samková. Eva se rozhodla v nastalé situaci věnovat veškerý čas a energii jen svým nejbližším. Prosíme tímto Vás, novináře, a také veřejnost o respektování tohoto rozhodnutí olympijské vítězky. O přípravě Evy a jejím programu pro nadcházející sezónu Vás budeme na těchto stránkách informovat," stojí v prohlášení jejího týmu na sociálních sítích.