Jedná se o kombinézu, ve které Martina Sáblíková trénovala v letech 2014 až 2018 na olympijské hry Pchjongčchangu. Na nich tehdy získala stříbrnou medaili v závodě na pět tisíc metrů.

Kombinéza je unikátní také tím, že má na zádech nápis MARTINA, který na závodních kombinézách nenaleznete, a je samozřejmě Martinou Sáblíkovou osobně podepsána.

Tento nesporný skvost můžete vydražit na dobročinné aukční platformě Dobrobot. Výtěžek z aukce pomůže s provozem a nákupem vozů pro službu Osobní asistence, kterou poskytuje Portimo o. p. s. z Nového Města na Moravě.

Martina Sáblíková podporuje dobročinné akce pravidelně. V roce 2019 se například zúčastnila Běhu pro Domácí hospic Vysočina.

Fotogalerie: Martina Sáblíková při Běhu pro Domácí hospic Vysočina.

Vyvolávací cena dresu je stanovena na 1 987 korun, která symbolizuje rok narození Martiny Sáblíkové. Ta prozradila, že aukci velmi ráda podpořila. „Jsem člověk se silným sociálním cítěním, takže si vážím kohokoliv, kdo poskytuje pomoc a péči slabším či lidem s postižením. Služba Osobní asistence, kdy pečovatelky objíždějí seniory a děti se zdravotním handicapem, mi přijde skvělá a strašně důležitá. Navíc se jedná o můj milovaný okres Žďár nad Sázavou, kde jsem se narodila, kde žiju, takže jsem neváhala ani chvíli a tuhle iniciativu podpořila. Bude skvělé, pokud se podaří vybrat peníze na další auta, bez kterých tuhle službu provozovat nejde,“ dodala Sáblíková.

Aukce na platformě Dobrobot potrvá do šestadvacátého června a skončí v devatenáct hodin.