Sdruženář Pavel Churavý obsadil v dnešním závodu Světového poháru ve francouzském Chaux-Neuve páté místo a po sobotní čtvrté pozici si připsal druhý nejlepší výsledek v olympijské sezoně. Stejně jako v sobotu vyhrál Nor Magnus Moan.

Dvaatřicetiletý Churavý podobně jako v minulých závodech založil na úspěšný výsledek už ve skoku, po němž mu patřila šestá pozice. Tu na desetikilometrové trati ještě vylepšil a pošesté za sebou skončil mezi nejlepšími sedmi sdruženáři.

Nejzkušenější český reprezentant se většinu běžecké části držel v silné skupině bojující o druhé až šesté místo. Z ní se v posledních stovkách metrů odpoutal skvělý běžec Moan a drtivým finišem připravil o domácí triumf lídra SP Jasona Lamyho Chappuise.

Třetí skončil se ztrátou 13,6 sekundy Rakušan Mario Stecher, který vyhrál souboj o bronz nad Billem Demongem a poprvé v sezoně skončil na stupních vítězů. Churavý, jenž tempu nejlepších v závěru nestačil, doběhl pět sekund za Američanem.

Z tria Čechů na startu dosáhl na body ještě 25. Miroslav Dvořák, 37. Tomáš Slavík vyšel naprázdno.

SP v severské kombinaci v Chaux-Neuve (Francie): 1. Moan (Nor.) 24:10,8, 2. Lamy Chappuis (Fr.) –1,0, 3. Stecher (Rak.) –13,6, 4. Demong (USA) –14,8, 5. Churavý (ČR) –19,9, 6. Rydzek (Něm.) –42,5, 7. Gottwald (Rak.) –51,3, 8. Kobajaši –1:02,4, 9. Kato (oba Jap.) –1:02,6, 10. Schmid (Nor.) –1:04,0, …25. Dvořák –1:47,4, 37. Slavík (oba ČR) –2:52,0.

Průběžné pořadí (po 13 z 19 závodů): 1. Lamy Chappuis 869 b., 2. Gottwald 589, 3. Moan 542, 4. Edelmann (Něm.) 480, 5. Spillane (USA) 465, 6. Frenzel (Něm.) 457, …8. Churavý 392, 24. Dvořák 133, 32. Slavík 75.