„Celkem přijelo v předvoji do Ruska jedenáct členů přípravného týmu," říká Doktor. „Další část týmu má na starosti Český dům v Soči, ti najížděli postupně do 30. ledna. Tyto hry se liší tím, že v Česku poprvé vzniká i olympijský park. Ti, co ho mají na starosti, tak zůstanou po celou dobu her v Praze na Letné."

ČTĚTE TAKÉ: Směr Soči nabrala první část výpravy včetně Sáblíkové a Soukalové

Jak náročná je logistika? O co všechno se musíte postarat?

Olympijské vesnice jsou v Soči jak známo tři. To s sebou nese značné logistické nároky. V každém působišti máme svoji kancelář s veškerým vybavením. Výraznou položkou jsou medicínské prostory. Máme tři kompletní medicínská stanoviště s fyzioterapií.

Co všechno jste museli vzít s sebou?

Veškeré kancelářské vybavení, výživové doplňky, medicínské vybavení včetně několika speciálních přístrojů (např. i vysokofrekvenční laser na svalová zranění), masérské stoly, vlajky pro fanoušky i na výzdobu v české vesnici a třeba i kávovary.

Kdo má teď v dějišti olympijských her nejvíc práce?

Té mají všichni požehnaně. V Soči už se stírají veškeré role a všichni jsou produkční, řidiči a ajťáci.

Co dělá největší problémy?

Byrokracie. Třeba náklad s technikou a výživovými doplňky jsme měli na letišti čtyři dny a pak teprve dorazil do vesnice. Kvůli dopingovým kontrolám musíme také napsat všechna místa, kde se budou naši sportovci vyskytovat a s kým budou bydlet.

A co vybavení olympijské vesnice? Všechno funguje?

České budovy ve vesnicích jsme přebrali. Jsou všechny nové prostorné a vše v nich naštěstí funguje. Opatření se zatím nezdají být nějak demonstrativní. Po vesnici rozhodně nechodí samopalníci. Cítíme se tu bezpečně a pořadatelům důvěřujeme.