Robinsonová, která oslaví osmnácté narozeniny v prosinci, si dojela pro první vítězství v SP díky vydařené druhé jízdě. Po prvním kole sice na vedoucí Shiffrinovou ztrácela na druhém místě 14 setin, ale riskantní finálovou jízdou hvězdnou Američanku předstihla.

"Porazit Mikaelu je něco neuvěřitelného, je to krásný pocit. Byla jsem docela nervózní, ale říkala jsem si, že musím zůstat v klidu," uvedla Robinsonová. Na stupních vítězů byla poprvé v březnovém finále minulého ročníku SP v Soldeu, kam se dostala na základě svého titulu juniorské mistryně světa a skončila druhá právě za Shiffrinovou.

Mladičké naděje. Trenér Luděk Šablatura a tým juniorek (zleva): Tereza Koldovská, Hana Fadrhonsová, Lucie Svobodová, Jolana Hradilová, Gabriela Puškášová, Karolína Sadvarová
Šest statečných. Sdruženářky jdou na start

Stupně vítězů dnes zkompletovala Francouzka Tessa Worleyová. Loňská vítězka ze Söldenu ztratila na Robinsonovou 36 setin. Jediná Češka na startu Capová zaostala za postupem do druhého kola pro nejlepších třicet lyžařek o téměř dvě sekundy.

Stínem závodu bylo zranění Rakušanky Bernadette Schildové. Mladší sestra někdejší slalomářské hvězdy Marlies Schildové měla v druhém kole těžký pád, při němž si pravděpodobně vážně poranila koleno. Závod byl zhruba na 20 minut přerušen, pro zraněnou lyžařku přiletěl vrtulník.

V neděli zahájí v Söldenu sezonu SP muži i s Ondřejem Berndtem.

Chleba od šampionky.
Samková se bude učit, ale chce i dál vyhrávat