Možná těm superlativům nevěříte. Tak dávejte pozor, co řekly ty nejlepší lyžařky.

1. Mikaela Shiffrinová, vítězka Světového poháru: „Bylo to senzační závody.“

2. Petra Vlhová, slovenská hvězda: „Cítila jsem se tady úplně jako doma.“

Závody v obřím slalomu a slalomu přitáhly do Krkonoš zhruba sedmnáct tisíc diváků. Ze sjezdovky na dohled Sněžky mířily obrázky do desítek zemí včetně Asie.

Škoda že to byla největší „zimní“ akce na české půdě za poslední dobu. A na dlouho jediná…

„Rádi bychom ve Špindlu závody zopakovali. A dříve než za osm let,“ konstatoval Gottfried. Jeho kolega René Hroneš (šéf skiarálu) jej doplnil: „Už na tom začneme pracovat.“

Za rok na Slovensku

Jenže v nejbližších letech má český fanoušek tak či tak smůlu. V roce 2021 je Světový pohár přidělen Jasné (slovenské středisko, které spravuje stejná firma jako to ve Špindlu). Do Česka by se nejlepší ženy mohly vrátit v roce 2023 (optimistická varianta). Vše má v gesci Mezinárodní lyžařská federace. A ta si na Špindl nestěžuje na-opak. I její funkcionáři zazna-menali chválu ze všech stran.

Kromě očekávaného dopravního „špuntu“ bylo vše v pořádku. Plusové body pořadatelé získali i díky dobré trati. Ač pršelo a sněžilo, jel se férový závod. „Povrch dostal zabrat. Po obřím slalomu jsme pracovali téměř celou noc. Ale technici dokázali neuvěřitelné věci a sjezdovka to vydržela,“ líčil Gottfried.

Mimochodem: závody sledovaly i celebrity, třeba Andrea Verešová.