Sedmadvacetiletá Shiffrinová se dosud dělila s 82 triumfy o historický zápis s krajankou Lindsey Vonnovou, jež ukončila kariéru v roce 2019. Její rekordní bilanci vyrovnala 8. ledna v obřím slalomu v Kranjské Goře, nyní ji 18. výhrou v kariéře ve stejné disciplíně překonala.

Šanci na další úspěch bude mít hvězdná Američanka ve středu, kdy je na Kronplatzu na programu druhý obří slalom. Při ideálním scénáři by Stenmarka mohla dostihnout o víkendu ve dvou slalomech ve Špindlerově Mlýně, kde v roce 2011 ve Světovém poháru debutovala. Ve své parádní disciplíně má na kontě už 51 triumfů.

Petra Vlhová bude největší vyzyvatelkou Mikaely Shiffrinové
Překoná Shiffrinová ve Špindlerově Mlýně rekord? Počasí se nakonec umoudřilo

Rodačka z Vailu za rekordním vítězstvím vykročila už v úvodním kole, v němž zajela nejrychlejší čas. První místo pak s přehledem uhájila, když byla nejlepší i ve finálové jízdě. „Asi mi bude chvilku trvat, než přijdu na to, co říct. Teď vůbec nevím, co říct," reagovala bezprostředně v cílovém prostoru na historický úspěch Shiffrinová.

„Je těžké popsat, co cítím, protože během dne je to chvíli plné stresu, pak zase poklidné, někdy nervózní a zase vzrušující. Tyhle dny, kdy se jedou dvě kola, jsou hrozně dlouhé. Je to vyčerpávající a nakonec přijde takovéto obrovské nadšení," líčila dvojnásobná olympijská vítězka své rozpoložení.

Petr Záhrobský ml. ve Špindlerově Mlýně.
Záhrobský velí dobrovolníkům: Když v noci nasněží, jde se na kopec ve čtyři ráno

Vítězstvím si Shiffrinová upevnila vedení v celkovém hodnocení Světového poháru, který už čtyřikrát ovládla. Před druhou Gutovou-Behramiovou má suverénní náskok 556 bodů. Kraluje i pořadí obřího slalomu, v němž o 49 bodů předstihla Italku Martu Bassinovou.