„Koleno je už ready, jen jsem ho ucítila při beachvolejbalu. Ale to bylo tím, jak jsem zabrala na měkkém písku. Musím dát pozor na rychlé protipohyby, protože mi v kolenu občas cinklo. Raději si ho na beach tejpuju,“ přiznala závodnice Dukly Liberec Diana Cholenská.

Na lyže se Diana Cholenská postavila už začátkem roku. V březnu odjela do Gruzie na mistrovství světa v Bakuriani a pak i na juniorský šampionát v italském San Pellegrinu. A tam si nevedla vůbec špatně. I když ji limitoval nedostatek lyžařského tréninku, měla dobré starty, ale na trati ztrácela. Výsledkem bylo osmé místo.

Po roční pauze způsobené zdravotními problémy je lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká na prahu nové sezóny fit a patřičně natěšená na závody
Ledecká nahnala bicáky. Závody mi strašně chyběly, řekla. Přednost dostanou lyže

V létě pak trénovala doma, na podzim lyžovala ve Švýcarsku a za dva týdny ji čeká první start v evropském poháru na Pitzalu. „Až se rozjezdím a budu připravená, tak naskočím do svěťáků. Chci ukázat, na co mám, ale hlavně si musím být jistá, aby nedošlo k dalšímu zranění,“ vyprávěla Cholenská.

„Vrcholem sezony by mělo být juniorské mistrovství světa, a protože jsem v této kategorii posledním rokem, přála bych si uspět a velkým cílem je získat zlatou medaili,“ zasnila se rodačka z Lučan nad Nisou, která přes léto musela vstřebat dvě velké změny.

Dvě veliké změny 

Jednak polské vedení reprezentace v čele s Tomaszem Zerebeckým vystřídala trenérská dvojice Zdeněk Chrástecký-Jan Toth.

„S Poláky to bohužel úplně nevyšlo. Na jednu stranu je to škoda, ale asi by to dál stejně nefungovalo. Přes léto jsem se připravovala s atlety ze skupiny Dany Jandové a s novou trenérskou dvojicí jsme na seznamovací úrovni. Nicméně věřím, že k sobě najdeme cestu a všechno půjde správným směrem,“ přála si absolventka jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy.

Diana Cholenská se těší na sezonuDiana Cholenská se těší na sezonuZdroj: se svolením Ivany Roháčkové

Druhou novinkou byl konec kariéry zkušené Nikol Kučerové, která byla pro Cholenskou vzorem a oporou. „Pomáhala mi třeba v tom, že za roky startů v elitní skikrosové společnosti znala tratě velkých závodů a předávala mi zkušenosti,“ líčila pohledná lyžařka.

Skeletonistka Anna Fernstädtová si žádné velké cíle do nové sezóny nedává
S cukrovkou je každý den jiný, poznala Fernstädtová. Připomíná ji i design helmy

„Výhodou ale bylo hlavně to, že jsem měla vedle sebe prima parťačku, s níž - i když byla o deset let starší - jsem byla naladěná na stejné vlně. Teď mi holčičí společnost schází. V týmu mám sice Danu Harvey, ale s Nikol jsem zažila tři krásné roky. Neměly jsme spolu žádný problém a mohly jsme se bavit úplně o všem,“ uzavřela.