V týmu ho nahradí Martin Cikl, šestici pro páteční kvalifikaci dále tvoří nejlepší Čech minulé sezony Jan Matura, Jakub Janda, Lukáš Hlava, Čestmír Kožíšek a Antonín Hájek. "Je to samozřejmě ztráta, když přijdete o jeden z nejsilnějších článků týmu. Snad se dá co nejdřív do pořádku," řekl kouč reprezentace David Jiroutek na Koudelkovu adresu. "V létě předváděl výborné výkony, takže je to docela skličující pocit, protože se ani neví, jak dlouho bude trvat rekonvalescence," řekl trenér v rozhovoru pro ČTK.

Na soustředění v Planici 12. října si Koudelka po obědě lehnul a najednou se mu udělalo nevolno a dramaticky se mu zvýšil srdeční tep. "Celý se klepal, tak jsme s ním jeli do nemocnice a pak přišel ten krk. Nikdo neví proč," řekl Jiroutek. Několikrát se Koudelka snažil vrátit do tréninku, ale bolest v krční páteři se mu stále vrací. "Je to pro skok nebezpečný stav," uvedl kouč.

Přitom sám Koudelka byl před sezonou hodně optimistický. Na silně obsazeném závodu Grand Prix v polské Wisle skončil v létě třetí, změnil přístup k tréninku i samotnou přípravu. "Změnili jsme to od základů, protože po zimní sezoně jsem byl otrávený," uvedl nedávno skokan, který prožil předloni životní sezonu, ale minulou zimu už se mu tolik nedařilo.

"Začal jsem hodně jezdit na kole, jezdil na kolečkových bruslích, začal jsem myslet víc pozitivně," líčil. "V létě jsem toho měl plné zuby a ležel jen v posteli a byl rád, že se vůbec můžu vyspat, protože jsme opravdu makali. Jak jsme dělali jiné věci, tak se zapojovaly jiné svaly a tělo trpělo," vykládal čtyřiadvacetiletý skokan.

Nyní může Koudelka jen doufat, že se dá co nejrychleji do pořádku a stihne se připravit na únorové olympijské hry v Soči, ale také na březnové mistrovství světa v letech v Harrachově.