Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Skvělé, Soukalová kralovala sprintu ve finále SP, nerozhodil ji ani mráz

Chanty Mansijsk - Biatlonistka Gabriela Soukalová vyhrála ve finále Světového poháru v ruském Chanty Mansijsku sprint a připsala si druhé vítězství v sezoně i v kariéře.

14.3.2013

Biatlonistka Gabriela Soukalové (uprostřed) ovládla ve finále SP v Chanty Mansijsku sprint, druhá skončila Andrea Henkelová (vlevo), třetí doběhla Miriam Gössnerová. Foto: ČTK/AP/Mikhail Metzel

V desetistupňovém mrazu ve čtvrtek zastřílela čistě a díky výbornému běhu porazila o více než 17 sekund druhou Andreu Henkelovou z Německa. Třetí místo obsadila další Němka Miriam Gössnerová.

Šanci na stupně vítězů bude mít Soukalová po sprintu rovněž v sobotu, kdy vyrazí z prvního místa do stíhacího závodu na 10 kilometrů.

Před sprintem si Soukalová věřila běžecky. "Věřila jsem, že když se trefím, budu hodně vysoko. Ale vyhrát? To je neskutečné. Jsem v absolutní euforii a mám radost, kterou lze těžko popsat," řekla nadšená závodnice svazovému webu.

Soukalová zvládla v Rusku čistě střelbu vleže a figurovala na třetím místě. Bez chyby zvládla i položku vestoje a díky čtvrtému běžeckému času vyhrála. V celkovém pořadí SP se posunula na deváté místo.

"Je to pro Gabču fantastické. Předvedla výborný běžecký výkon, podtrhla to střelbou a je z toho výhra," řekl trenér Jindřich Šikola v České televizi.

Sedmkrát v sezoně na stupních vítězů

Biatlonistka Gabriela Soukalové (uprostřed) ve finále SP v Chanty Mansijsku sprint deklasovala všechny soupeřky.Třiadvacetiletá Soukalová prožívá životní sezonu a už počtvrté vystoupila na stupně vítězů v individuálním závodu. Před Chanty Mansijskem se radovala v prosinci třikrát ve slovinské Pokljuce, kde nejdříve rovněž vyhrála sprint, pak dojela druhá ve stíhačce a byla třetí v závodu s hromadným startem.

Stupně vítězů si užila v této sezoně už posedmé, neboť se podílela i na třech týmových úspěších. Dvakrát byla členkou bronzové smíšené štafety, jednou v úvodu sezony SP a na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, a pomohla k třetímu místu v SP v ženské štafetě.

"Sezona je neuvěřitelná, to jsem si ještě před pár měsíci nedokázala ani představit. Snila jsem o tom jezdit do dvacátého místa a i to se mi zdálo odvážné. Vždyť loni jsem snad jen jednou postoupila do stíhačky," řekla Soukalová.

Veronice Vítkové se nedařilo při střelbě vleže, musela po ní na tři trestná kola a po přesné stojce skončila sedmatřicátá. Jitka Landová obsadila 48. místo a nemocná Barbora Tomešová nestartovala.

Finále SP v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko):

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Soukalová (ČR) 21:25,6 min. (0 tr. okruhů), 2. Henkelová -17,2 (0), 3. Gössnerová (obě Něm.) -23,6 (1), 4. Viluchinová (Rus.) -30,4 (1), 5. Kuzminová (SR) -30,9 (2), 6. Mäkäräinenová (Fin.) -34,6 (2), 7. Vita Semerenková (Ukr.) -42,5 (1), 8. Bergerová (Nor.) -43,5 (1), 9. Bescondová (Fr.) -48,3 (0), 10. Eckhoffová (Nor.) -52,2 (1), …37. Vítková -2:14,7 (3), 48. Landová (obě ČR) -2:43,4.

Průběžné pořadí SP (po 24 z 26 závodů): 1. Bergerová 1199 b., 2. Domračevová 876 (Běl.), 3. Henkelová 796, 4. Mäkäräinenová 772, 5. Dorinová-Habertová (Fr.) 764, 6. Kuzminová 734, …9. Soukalová 680, 16. Vítková 476, 78. Tomešová 17, 92. Zvařičová (obě ČR) 7.