"Byl to skvělý závod, skvělý večer. Organizátoři zase připravili výborně kopec a byla radost tady jezdit. Celý den jsem jezdila docela solidně a jsem ráda za svůj tým, protože odvedli vynikající práci, a proto tady stojím," řekla Ledecká v přenosu televozní stanice Eurosport.

Ve Světovém poháru už má na kontě 22 vavřínů. Vedle snowboardu patří ke špičce i na lyžích a v elitním seriálu dokázala ovládnout jeden sjezd a jeden superobří slalom.

Ester Ledecká na prkně.
Ledecká oprášila snowboard. Rozhodla touha po olympiádě, musí splnit kritéria

V kvalifikaci byla Ledecká v součtu dvou jízd rychlejší o čtyři vteřiny než druhá Nadyršinová. V prvním kole jasně porazila Rusku Milenu Bykovovou a bez problémů přešla ve čtvrtfinále přes Tomoku Takeučiovou z Japonska a v semifinále přes Italku Nadyu Ochnerovou.

Ledecká byla v klidu, Ruska spadla

Ve finále se Nadyršinová, letošní mistryně světa v paralelním slalomu, držela. Ledecká ale jela klidně a Ruska před polovinou trati jízdu nezvládla a spadla. Ledecká dojela do cíle sama, jednou trošku chybovala, ale po projetí cílem zvedla ruku a usmála se do kamery.

Ledecká útočila na vítězství už ve čtvrtek v Carezze, kde se vrátila do elitního seriálu na snowboardu po roční pauze, ale po pádu ve finále skončila druhá.

Ester Ledecká.
Ledecká před sezonou: Bude se víc cestovat, musím probrat kabelčičky, směje se

Do vyřazovacích jízd v Cortině nepostoupila překvapivě Němka Ramona Hofmeisterová, která po chybě v druhém kole skončila až pětadvacátá. Do čela SP se dostala Rakušanka Daniela Ulbingová, Ledecká je se 180 body čtvrtá.

V kvalifikaci skončili další čeští jezdci. Zuzana Maděrová se dostala do druhé jízdy, už po první jízdě vypadli Adam Počinek a Viktor Brůžek.