Právě Šlesingr sepsal několik bodů, jak by se mělo postupovat v zamezení dopingu. "Schválili jsme seznam požadavků," řekl český spotrovec po schůzce. 

Šlesingr přišel s návrhem, aby biatlonista s dopingovou minulostí měl doživotní zákaz startu na olympijských hrách a mistrovství světa. IBU by podle něj měla zároveň snížit kvóty pro účast v SP zemím, jejichž závodníci dopovali.

"IBU se v boji proti dopingu chová pokrytecky. Nesmíme vystupovat jako jednotlivci a musíme mluvit jednohlasně," souhlasil Fourcade s českým kolegou, kterému vadí laxní přístup biatlonové federace. 

Čtěte také: Vítková v Oberhofu nepoběží, má zákaz. Moc na výběr nemáme, řekl kouč

Setkání se kromě zmiňované trojice zúčastnily i další hvězdy. Dorazili Němci Franziska Hildebrandová a Simon Schempp, Norové Emil Hegle Svendsen a Johannes Bö či Rus Anton Šipulin. "Je dobré, že se sportovci mezi sebou o tom baví," řekl Šipulin Radiožurnálu. "Je to opravdu vážné pro všechny federace," dodal.

Nyní musí biatlonisté vyčkat, jak IBU zareaguje. Neplánují ani protesty, o kterých se hovořilo začátkem prosince na SP v Novém Městě na Moravě.

Rusko se zřeklo závodů

Podle zprávy Světové antidopingové agentury bylo namočeno do organizovaného dopingu v Rusku i 31 biatlonistů. Dvěma byla pozastavena činnost, u další probíhá vyšetřování. Ruskové, kteří si chtějí zlepšit pošramocenou pověst, se už vzdali pořádání  Světového poháru v Ťumeni a juniorského MS v Ostrovu.

"Zemi, kde se prokážou prohřešky, by se nemělo dávat nic, to není správně. Pojedu kamkoliv, kde nemají sportovci problémy, klidně do Grónska," vyjádřila se k závodům v Rusku loňská vítězka SP Gabriela Koukalová.

Čtěte také: Ruský biatlon přišel kvůli dopingu o SP v Ťumeni i MS juniorů