Závody na Vysočině provázejí mimořádně přísná zdravotně bezpečnostní opatření.

To bohužel znamená, že podobně jako vloni i letos budou znovu probíhat bez přítomnosti diváků. „Fanoušci v Novém Městě budou zcela určitě chybět. I tak se těším. Já mám novoměstské tratě rád,“ uvedl nedávno v rozhovoru pro Deník reprezentant Michal Krčmář.

Gabriela Koukalová
Vzor jménem Koukalová. Biatlon řeší další boom, má to ale háček

Čeští biatlonisté budou nejvíce spoléhat na mistryni světa z nedávného šampionátu v Pokljuce Markétu Davidovou. Čtyřiadvacetiletá biatlonistka v Novém Městě před čtyřmi lety debutovala ve Světovém poháru. Nejen proto nedá na zdejší tratě dopustit. „Mám to tady ráda. Jezdíme sem trénovat i v létě. Podmínky jsou tady super, ráda se sem vracím,“ svěřila se České televizi.

Program závodů SP v NMNM.Program závodů SP v NMNM.Zdroj: Deník

Kromě Davidové a Krčmáře budou české barvy hájit Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký, Milan Žemlička a Adam Václavík.

Připravené tratě

Včera bylo ve Vysočina Areně přes den nádherné slunečné počasí a jedenáct stupňů nad nulou. Tratě jsou však velmi dobře připravené, vrstva sněhu dostatečná a také v souvislosti s očekávaným pátečním ochlazením nejsou závody ohroženy. „Popravdě jsem to čekal horší, je to velice slušné,“ citovala zkušeného Ondřeje Moravce agentura ČTK.

Mikuláš Karlík na startu závodu.
Stříbro pro českou naději. Biatlonista Karlík zazářil v Obertilliachu

Pro něj jako pro nejzkušenějšího člena české reprezentace bude podnik v Novém Městě na Moravě obzvláště důležitý. Ve druhém dílu SP v příštím týdnu nastoupí do svých posledních vrcholných závodů. Bohužel, kvůli pandemii bude Moravcova derniéra stejně smutná bez diváků jako v minulé sezoně u Jaroslava Šlesingra.