V cestě za prvenstvím si Ester Ledecká počínala suverénně. Cílem vždy projížděla s náskokem. Ve finále pak nadělila Schöffmannové 66 setin vteřiny.

Vítězství vyneslo Ledecké, která kvůli kombinaci se sjezdovým lyžováním nestartovala ve všech dílech freestyle snowboardingového seriálu, v celkovém hodnocení Svetového poháru konečnou třetí příčku v paralelním slalomu.

Eva Samková (provdaná Adamczyková) na Lipně
Jak si Češi (ne)zamilovali snowboard. Adamczyková by před lety nesměla na svah

Parádní výsledek se povedl i snowboardcrossařce Evě Adamczykové, která kvůli účasti v televizní taneční soutěži vstupovala do sezony později. V italské Cortině d'Ampezzo se v dalším závodě SP blýskla druhým místem.

Nad síly olympijské vítězky ze Soči byla jen Britka Charlotte Bankesová, která byla v cíli o 17 setin sekundy dřív.

Čtvrté stupně vítězů

Necelý týden po pádu ve čtvrtfinále v Sierra Nevadě dojela Češka v sobotu večer za umělého osvětlení na stříbrné příčce. Úřadující mistryně světa byla na stupních vítězů počtvrté ze šesti letošních startů. Napodobila druhá místa z Gudauri a prvního závodu v Sierra Nevadě.

Jediným vítězstvím třicetileté Adamczykové v aktuálním ročníku SP zůstává lednový úspěch ze Svatého Mořice.

Snowboardcrossařka Eva Adamczyková tančí ve StarDance
Tancování mi pomohlo nabořit stereotyp, říká Adamczyková o StarDance

Celkovému pořadí ve snowboardcrossu vládne Francouzka Chloé Trespeuchová. Adamczyková je za Bankesovou těsně čtvrtá. „Super závod. Jsem ráda, že hned po minulém víkendu, kdy jsem se rozsekala, jsem se zase dostala zpátky,“ pochvalovala si.