OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU

Měla našlápnuto k pokoření vedoucí ženy Světového poháru. Česká snowboardistka v první čtvrtfinálové jízdě paralelního obřího slalomu porazila Patrizii Kummerovou ze Švýcarska téměř o 57 setin sekundy.

Jenže ve druhé velká favoritka olympijského závodu zabrala a českou reprezentantku celkově zdolala o tři desetiny.

Škoda… Nakonec zjistila, že prohrála s olympijskou šampionkou. „Jasně že jsem věřila, že ji dokážu porazit, ale Patrizia byla prostě rychlejší. Dělala jsem pro postup maximum a prostě to nevyšlo," neřešila promarněnou šanci dvojnásobná juniorská mistryně světa.

Důstojná porážka, řekl otec

Ve druhé čtvrtfinálové jízdě měla na trati dvě drobná zaváhání, která ji nejspíš připravila o postup.

Vítězka čtyř letošních závodů Světového poháru je využila. „Jezdila dobře, o žádné zásadní chyby nešlo. Prohrát s celkovou vítězkou Světového poháru o tři desetiny je, myslím, důstojné," pochválil ji otec a zpěvák Janek Ledecký.

Česká snowboardistka jezdí ve Světovém poháru teprve druhou sezonu a v paralelním obřím slalomu už vyhrála klání ve slovinské Rogle. „Všechny soupeřky jsou výborné snowboardové profesionálky a být mezi nimi je opravdu dobré, navíc v osmnácti letech. Ester je mezi nimi absolutně nejmladší, mají proti ní najeto minimálně pět sezon Světových pohárů," dodal Ledecký.

V kvalifikaci obsadila česká reprezentantka desáté místo a v osmifinále si poradila se sedmou Claudií Rieglerovou.

Nemohla si prý zavázat tkaničky

Do čtyřicetileté Rakušanky, vicemistryně světa v obřím slalomu z roku 2011, která nechyběla už při premiéře disciplíny pod pěti kruhy v Salt Lake City 2002, se pustila bez ostychu a vyhrála obě jízdy. „Měla jsem prostě v sobě nějak zakódované, že se jede další závod sezony a je pro mě úplně stejný jako ostatní svěťáky," povídala Ledecká.

Příliš se nemluvilo o jejích potížích se zády, ale opět zaúřadovaly ruce věhlasného fyzioterapeuta Pavla Koláře. „Původně jsme nechtěli odjet z Prahy, ještě v pondělí si nemohla sama zavázat tkaničku," podotkl Ledecký.

V sobotu se česká snowboardistka pustí do olympijského závodu v paralelním slalomu, v této disciplíně při Světovém poháru v rakouském Bad Gasteinu obsadila druhou a třetí příčku. „Je skvělé, že tady můžu jet ještě jeden závod, moc se těším. Cíl bude zase do desítky. Když se povede, bude to krásné," dodala Ledecká.

Snowboarding:

Paralelní obří slalom:
Muži: 1. Wild (Rus.), 2. Galmarini (Švýc.), 3. Košir (Slovin.), 4. Bussler (Něm.), 5. Marguc, 6. Flander (oba Slovin.), 7. S. Schoch (Švýc.), 8. Prommegger (Rak.), 9. Sobolev (Rus.), 10. Karl (Rak.).
Ženy: 1. Kummerová (Švýc.), 2. Takeučiová (Jap.), 3. Zavarzinová (Rus.), 4. Meschiková (Rak.), 5. Leesonová, 6. Calveová (obě Kan.), 7. Ledecká (ČR), 8. Lavigneová (Kan.), 9. Zoggová (Švýc.), 10. Sauerbreijová (Niz.).