Dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice z Atlanty 1996 je na své první olympijské misi v roli jednoho z hlavních českých funkcionářů. A na místě musí řešit všechny provozní záležitosti.

Vesnice musí být připravena nejpozději do čtvrtka, kdy přiletí první speciál s českými sportovci a doprovodem.

Doktor: Bezpečnostní kontroly jsou přísné

Doktor strávil dnešní dopoledne na setkání šéfů misí, připravil podklady pro akreditace členů české výpravy a také potvrdil finální verzi ubytování v olympijské vesnici.

"Od rána lítám, takže jsem toho tady z okolí ještě moc neviděl. Zatím řeším hlavně důležité provozní záležitosti, aby přijetí první části výpravy ve čtvrtek proběhlo v pohodě a bez problémů," řekl.

Bezpečnostní kontroly jsou podle jeho slov velmi důkladné a přísné, ale prý nijak neobvyklé.

"Vznikl trochu problém s tím, že do olympijské vesnice si není možné vzít cokoliv, co by i jen vzdáleně připomínalo jídlo a pití, což pro sportovce může být potíž. To jsme také řešili, protože si na to dost lidí stěžovalo," uvedl Doktor.

Kejval: Bylo by to výrazné ovlivnění výkonů

Zákaz jídla a pití považuje za dost zásadní problém také předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

"Sportovci jsou zvyklí na energetické nápoje, tyčinky a další doplňky stravy. Doufáme, že se to v krátké době vyřeší. Bylo by to významné ovlivnění výkonů, bez toho by mnozí těžko mohli fungovat," uvedl v rozhovoru pro rádio Impuls.

Nestandardní bezpečnostní pravidlo by také mohlo způsobit problémy českému týmu při dopravě piva do Českého domu od generálního partnera Plzeňského prazdroje.

Sídlo české olympijské mise včetně Doktora bude v olympijské vesnici u moře.

Český dům je situován v hotelu Vessna v Adleru, asi deset kilometrů od olympijské vesnice. Své pobočky bude mít vedení také v obou vesnicích v horách.