„Je to skvělé. Skoro škoda, že jsou ty Vánoce, hned bych jela dál," povídala Soukalová před vyhlášením tradiční ankety Sportovec roku, ve které obsadila šesté místo. „Předtím bych si netroufla tipovat, že bych doma mohla mít přes Vánoce žlutý trikot," žasne nad svými výsledky.

Celý letošek se vám podařil. Máte víc klidu na přípravu i odpočinek než loni, kdy jste zazářila na olympiádě v Soči?
Po té olympiádě jsem byla úplně hotová, musela jsem si zvykat na spoustu věcí. Teď je ta situace příznivější, mám lepší režim přípravy i odpočinku. Člověk pořád dospívá, má víc a víc zkušeností. Moje mamka říká, že stárnutí je jediná spravedlnost na světě. (úsměv)

Jak oslavíte Vánoce?
Já se jedu připravovat do Rakouska, bude tam i střelnice. Přece jen si takhle v sezoně nemůžu dovolit jet někam na týden jen na dovolenou. Nebo dovolit bych si to mohla, ale kdyby na to přišel trenér Ondra Rybář. (smích) Budeme tam i přes Štědrý den a doufám, že za námi dorazí většina rodiny. Později se možná připojí i někdo z týmu.

Po Vánocích vás spolu s Ondřejem Moravcem čeká exhibice na stadionu fotbalového Schalke v Gelsenkirchenu. Bude z toho další umístění na stupních vítězů?
Moc se na to těším. Věřím, že by se nám s Ondrou mohlo dařit. Ten závod je specifický tím, že je celý o střelbě. Člověk tam na soupeře nic moc nenaběhne a stačí jedna rána vedle, aby spadl z předních příček. Já jsem naštěstí ve střelbě docela precizní.

Fakt je, že poslední dobou se vám na střelnici daří náramně…
Asi jak jsem starší, tak jsem línější běhat ty trestné okruhy. (úsměv)

Užíváte si postavení vedoucí ženy Světového poháru?
Každý start, který můžu absolvovat ve žlutém dresu, je pro mě velmi cenný. Že bych si dělala ambice, že ho udržím ještě v nevím kolika dalších svěťácích? To asi ne, ale každopádně když máte to žluté číslo na sobě, je to úplně jiný pocit, než když máte to bílé, co všichni ostatní. Ani mi nevadí, že je pak na mě jako na jednu z favoritek upřena větší pozornost. Spíš mě to nabíjí, dodává mi to energii.

Jaký je váš recept na dobrý výsledek?
Pro mě je hlavní dobře se vyspat. Minimálně osm hodin. (úsměv) Od dětství jsem totiž mívala problémy s nespavostí, tělu to pak chybí. Když se mi spánek dostane do pohody, má výkonnost pak není tak proměnlivá.