Jak to? Německá biatlonistka byla díky výsledkům z posledních závodů zřejmě její největší soupeřkou v boji o velký křišťálový glóbus.

Ano, v seriálu je sice až čtvrtá, jenže nutno dodat, že za to může její neúčast z úvodu sezony. Kvůli chřipce vynechala první tři závody v Östersundu. Teď je dvaadvacetiletá mistryně světa ve štafetě opět mimo a v celkovém hodnocení ztrácí na Soukalovou 126 bodů.

"Cítila jsem to už včera a snažila se všemožně nachlazení odvrátit, ale bohužel se to přes noc zhoršilo. Mám rýmu a bolí mě v krku. V tomhle stavu by nemělo smysl startovat," citovala agentura SID Dahlmeierovou.

Němka v této sezoně už vyhrála čtyři závody Světového poháru, zatímco Soukalová triumfovala dvakrát.

Aby toho nebylo málo - v německém týmu řeší další potíže. Viróza navíc vyřadila i její reprezentační kolegyni Maren Hammerschmidtovou, dvakrát druhou při SP v Hochfilzenu. Otázkou je, jak na tom bude Franziska Hildebrandová, další z rivalek jablonecké rodačky.

V Anterselvě absolvují ženy ve čtvrtek sprint, v sobotu stíhací závod a v neděli štafetu. Na všechny čeká velká prověrka, protože areál leží v nadmořské výšce zhruba 1600 metrů.

"Proto to tady není nikdy snadné," přiznává italská hvězda Dorothea Wiererová, pátá žena Světového poháru.

Největší soupeřkou české biatlonistky zůstává Marie Dorinová-Habertová z Francie, jež nyní ztrácí 73 bodů.