Loni se jí start sezony ve Švédsku nepovedl, letos je to jiná písnička. Bronz ve smíšené štafetě, malé pódium a páté místo v individuálním závodě a teď i zlato na nejkratší distanci.

Zatímco na sprint se naladila šesti kousky zákusků, teď už nechce sladké ani vidět. "Měla jsem deficit," usmála se na vysvětlenou. Čím se tedy odmění? "Kvalitním spánkem. Ten asi teď potřebuju ze všeho nejvíc. Zbytek si vynahradím v neděli po závodech," poznamenala Soukalová pro Český biatlon.

Rodačka z Jablonce zatím drží prapor národního týmu. Jak však hned přiznala, s umístěním na stupních vítězů nepočítala.

"Já zase takové ambice neměla. Myslela jsem si, že ostatní holky na tom budou běžecky mnohem lépe než já," prohlásila.

V závěru sprintu přišla o polovinu ze svého náskoku po druhé střelbě. Jenže i to stačilo k pohodlnému triumfu - o patnáct sekund porazila druhou Italku Federicu Sanfilippovou, s níž zřejmě na pódium nepočítal vůbec nikdo. "V posledním kole jsem začala skutečně ztrácet. Byla jsem přesvědčená, že mě ještě někdo předběhne," dodala Soukalová.

Forma a parádní výsledky jí pomáhají po psychické stránce. "Dodává mi to další a další chuť a baví mě to víc a víc. Což je úplně super, co víc si přát," řekla s tím, že ji těší i zisk žlutého dresu pro vedoucí ženu Světového poháru. Tolikrát jej neoblékla. "Všechna žlutá čísla, vyjma jednoho, které jsem dala do dražby, jsem si schovala," prozradila.

Když v neděli zvítězí, má jistotu, že jej poveze i do Hochfilzenu (seriál tam pokračuje už v pátek sprintem). Co tedy plánuje?

"Uvidíme, já nad tím vlastně zatím ani nepřemýšlím," přiznala.

Na startu stíhačky bude mít každopádně náskok patnácti vteřin.