Vítězka SP Gabriela Koukalová chybovala při stojce třikrát a dojela třináctá, Veronika Vítková byla s jednou chybou šestnáctá a Eva Puskarčíková jednadvacátá. Všechny tři přitom vleže mířily přesně a Koukalová dokonce po první střelbě vedla.

"Bylo to pěkně rozjeté, jen ty stojáky to zkazily. U Gábiny to bylo evidentní, tam to bylo nejvíc, jinak Verča a Evík za jedna, to je na tuhle atmosféru slušná střelba. Počítalo se, že se tu nebude střílet jednoduše, a to se potvrdilo," řekl Vítek.

Koukalová se podle kouče nechala při střelbě vstoje rozhodit větrem

"Přikládala větší váhu tomu větru, odložila první ránu a dolehlo pak na ni to okolí. Začala se klepat a to se pak střílí blbě," řekl Vítek.

V posledním kole česká jednička navíc spadla, což trenér slyšel ve vysílačce od kolegů z trati. "Padla za posledním mezičasem, jak se sjíždí na stadion, tak tam někde zaškobrtla a ztratila asi šest sedm vteřinek. I s tím pádem měla nejrychlejší běžák, za to je velká pochvala," ocenil Vítek Koukalovou za běh.

Dobrou formu na trati ukázala Koukalová už minulý týden v Pokljuce a na Vysočině ji potvrdila. "Nepřidával bych to tratím nebo že to zná, ale už ve Slovinsku jí to chutnalo a jela pěkně. Myslím, že jí to zrovna jede," uvedl Vítek a doufal, že stejně rychle pojede česká biatlonistka i v sobotní stíhačce. "A ustojí stojku," doplnil bývalý reprezentant.

Celý závod stojí trenéři za střelnicí a jsou uprostřed vřavy a bouřlivého prostředí, které vytváří 20 tisíc fanoušků na tribunách. Dalších devět tisíc bylo při sprintu žen kolem tratí. "To je parádní atmosféra, nádhera, radost," řekl Vítek a ocenil fanoušky za jejich chování. "Je to super, protože se fandí, i když se nedaří," řekl.

Hlučná atmosféra přináší komplikace

Třeba před startem se trenér se závodnicemi neslyšeli, ač od sebe stáli sotva tři metry. "Je to trochu starost, když člověk neslyší vlastního slova a má komunikovat se závodníky při nástřelu a říkat, co a jak," podotkl Vítek.

Řešení se ale našlo rychle. "Vyřešili jsme to jinou vysílačkou," řekl Vítek, že si s Vítkovou či Koukalovou na pár metrů od sebe povídali přes aparát.