Češi se drželi mimo přední umístění už od prvních střeleckých položek, po prvním úseku měli na kontě tři dobíjení a Michal Šlesingr předával Ondřeji Moravcovi na osmém místě. S náskokem deseti sekund byla na čele Francie před největším překvapením úvodu závodu, kterým byli biatlonisté z Číny. Ti si první střelecké zaváhání vybrali až na třetím úseku, pak už se ale začali celkovým pořadím hluboko propadat až na konečné osmnácté místo. 

To Francouzi si tentokrát jeli prakticky svůj sólo závod. Druhou předávku absolvovali s bilancí jediného dobíjení a náskokem minuty a devatenácti sekund na druhé Nory, kteří v té době měli ve statistikách už osm střeleckých chyb. Češi uzavírali elitní desítku se ztrátou necelých dvou minut.

Ester Ledecká, dvojnásobná olympijská vítězka
Ledecká znovu vládne lyžím i snowboardu. Vítězstvím přepsala historii

Šance na lepší umístění vzala české čtveřici šestá střelba, po níž musel Jakub Štvrtecký na dvě trestná kola a byl na sedmnácté příčce. Bojovným běžeckým představením pak do předávky posunul český výběr na dvanácté místo, které Michal Krčmář vylepšil už jen o příčku.

Klasifikováno v cíli bylo nakonec devatenáct štafet, hned sedm dalších bylo předjeto o jedno kolo, a tudíž pro ně závod skončil předčasně. 

Závody SP v biatlonu, 11:30 štafeta 4x6 km ženy, 14. prosince 2019 v rakouském Hochfilzenu. Zleva Lucie Charvátová předává Markétě Davidové na třetím úseku
Biatlonistky v generálce na MS propadly. Česká štafeta skončila šestnáctá

Světový pohár v biatlonu, Ruhpolding, štafeta mužů:

1. Francie 1:18:11,2 (0+6), 2. Norsko + 1:12,2 (0+10), 3. Rakousko +1:24,3 (0+4),…, 11. ČR + 4:23,0 (2+11).