Novák s Janatovou se do vyřazovacích jízd kvalifikovali na trati 1500 metrů volnou technikou jako jediní z šestice českých reprezentantů na startu. Na postupovou třicítku nedosáhli Petry Nováková (45.) a Hynčicová (47.), Adam Fellner (48.) a Petr Knop (90.). Ve startovní listině se nakonec neobjevili Jan Pechoušek s Luďkem Šellerem.

Michal Novák.
Trochu jiná Tour de Ski. Kratší program, chybět budou některé hvězdy

Zatímco Janatová postoupila do čtvrtfinále bezpečně šestým časem, Novák uhájil účast mezi třicítkou nejlepších až jako sedmadvacátý a jen o 42 setin sekundy. Ve svých vyřazovacích jízdách skončili shodně čtvrtí, Novák přitom doplatil na drobnou kolizi. Čtvrtfinále bylo konečnou například pro obhájce prvenství v Tour de Ski Alexandra Bolšunova z Ruska či domácí vítězku kvalifikace Nadine Fähndrichovou, jež měla pád.

Šestičlenné mužské finále mělo z poloviny norské obsazení, ale na stupních vítězů měli převahu Francouzi. Za suverénním Klaebem, vítězem Tour de Ski z roku 2019, doběhli Richard Jouve a Lucas Chanavat.

Tour de Ski pokračuje klasikou

Digginsová vybojovala premiérové vítězství v sezoně. Ve finále porazila o 13 setin Mathilde Myhrvoldovou z Norska, třetí skončila slovinská běžkyně Anamarija Lampičová. Na Tour nestartuje Švédka Maja Dahlqvistová, jež v této sezoně ovládla všechny čtyři předchozí sprinty a vede pořadí SP.

Tour de Ski bude pokračovat ve středu znovu v Lenzerheide závody na 10 a 15 km klasicky s intervalovým startem. Na základě bonusových sekund přidělovaných ve sprintu podle konečného umístění patří před druhou etapou Janatové 14. místo se ztrátou na 53 sekund na vedoucí Digginsovou, Novákovi dvacáté s mankem 1:01 sekund na Klaeba.