Rodačka z Domažlic si ale vystoupení na švýcarsko-italském turné pochvaluje komplexně. „Potěšilo mě, že jsem během celého seriálu měla relativně vyrovnanou výkonnost. Většinou jsem se pohybovala kolem patnáctého místa. Kromě sprintů se mi to dařilo. Cením si toho, Tour de Ski je důležitá prověrka,“ vyprávěla.

Velké chvíle ovšem přišly v poslední etapě ve Val di Fiemme, kdy byl její výkon korunován posunem do první desítky. Něco takového se předtím povedlo jen Kateřině Neumannové, která při své jediné účasti na Tour de Ski v roce 2007 skončila pátá.

Později na ni dokázala dvakrát navázat Eva Vrabcová-Nývltová: v roce 2014 byla osmá a o rok později šestá.

Krátce po nedělním startu byla pro závodnici Sport Clubu Plzeň situace v poli běžkyň trochu nepřehledná. „Vybíhalo se hromadně, sprinterky si pak brzo vytvářely pozice před bonusovou prémií. Tempo balíku se v takovém případě vždycky zrychlí a pro lyžařky jako já, které na prémie necílí, to znamená, že jsme jako na žvejkačce,“ popisovala závod.

„Dopředu jsem se dostala ještě před stoupáním na sjezdovku poměrně snadno a hned zkraje se mi podařilo chytit dvou soupeřek,“ pokračovala. S Američankou Rosie Brennanovou a Němkou Katharinou Hennigovou pak absolvovala celý výjezd.

„To bylo pro mě příjemné, protože v předchozích ročnících jsem si výjezd odtáhla sama. Když ale někomu koukáte na nohy, tak je to o poznání snazší, než když před sebou vidíte jen bílý kopec. Tempo mi vyhovovalo, nebyla to úplná hrana a v závěrečných pasážích se mi podařilo ještě zrychlit a obě holky pár metrů před cílem předjet,“ uvedla k úspěšnému závěru.

Minioslava po dojezdu 

Po šestém místě a s vědomím skvěle odvedené práce následovala krátce po dojezdu minioslava. „S týmem jsme si přiťukli malinkatými lahvičkami šampusu a decentně výsledek naoko oslavili,“ usmála se lyžařka, které výkony z minulého týdne dodají do dalších startů potřebné sebevědomí a zkušenosti.

„Je dobré vědět, že se kolem patnáctky mohu pohybovat i v méně povedených závodech. A když to bude možné, ráda bych dojížděla víc vepředu než dosud,“ naznačila devětadvacetiletá běžkyně na lyžích.

V nejbližších dnech bude pobývat doma. Po osmietapovém martýriu si musí trochu odpočinout.

„Půjdu na regeneraci a začnu se připravovat na další část sezony, kde je ve výhledu světový pohár v Novém Městě a šampionát v Oberstdorfu. Napadl sníh, a tak by příprava mohla proběhnout doma na horách,“ dodala s tím, že nejbližší závod plánuje na konci ledna ve Falunu.