Výstup na horu Monte Zerbion (2722 m) v italských Alpách se jim stal osudným. Živí už se nevrátili. Rychlostní lyžař Pession a jeho přítelkyně Arlianová cestou na vrchol spadli z výšky 700 metrů a zemřeli.

Záchranná akce se rozjela na popud znepokojených členů rodiny, když se pár nevrátil domů. Okamžitě byly nasazeny vrtulníky. Operace trvala hodiny. Nakonec se podařilo pár lokalizovat pomocí signálu z mobilních telefonů. Pomoct jim už ale nešlo.

Byli k sobě přivázáni

Záchranáři našli těla lyžařů v údolí Aosta, odkud Pession pocházel, než byla pokryta sněhem. Když Pessiona a Arlianovou objevili, byli stále spojeni bezpečnostním lanem, které používají horolezci při lezení, uvedl web veřejnoprávní televize Rai News. Okolnosti, které vedly k smrtelnému pádu páru, nejsou jasné.

„Svět zimních sportů zasáhla strašlivá tragédie,“ uvedla Italská federace zimních sportů. „Prezident Flavio Roda a celá federace vyjadřují soustrast."

Osmadvacetiletý Pession reprezentoval Itálii v rychlostním lyžování, jeho o dva roky mladší partnerka Arlianová závodila v běhu na lyžích. Společně pracovali jako lyžařští instruktoři a horští průvodci.