Propad českého skoku na lyžích pokračuje. Pro reprezentanty je úspěchem i postup z kvalifikace do závodu a ani Roman Koudelka, který po doléčení operovaného kolena věřil ve vzestup formy, nedokáže pravidelně bodovat. Zatím má v aktuálním ročníku Světového poháru jediný bod za třicáté místo ze závodu Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu. Nikdo další z omlazeného týmu do druhého kola na závodech ještě nepostoupil.

Skokan na lyžích Filip Sakala
Sakala: Chtěl jsem to zabalit. Šel jsem dělal do kanclu, abych mohl zase skákat

Slovinec Vasja Bajc, který v roce 2006 dovedl Jakuba Jandu k historickému triumfu ve Světovém poháru, se k týmu vrátil po patnácti letech na jaře 2021. Tehdy po nepovedené sezoně nahradil Vaculíka, ale úpadek českého skoku na lyžích i pod jeho vedením pokračoval.

Aleš Valenta se životě dívá především dopředu
Valentu naplňuje televizní práce s dětmi. Je to srdcovka, říká olympijský vítěz

Svaz se proto rozhodl hledat jinou cestu k opětovnému vybudování konkurenceschopného týmu a vedení úseku se rozhodlo změnit trenéra. "Ukončení spolupráce s Vasjou Bajcem, který během svého prvního působení u české reprezentace v letech 2004 až 2006 dovedl mužskou reprezentaci k medailovým úspěchům, přichází už v tomto období, tedy ještě před mistrovstvím světa v Planici. Vasjovi přejeme vše nejlepší do dalšího kariérního i osobního života," uvedl Radek Cikl, který je od loňského prosince pověřen vedením úseku místo předsedy Jakuba Jandy, jenž kvůli pracovní vytíženosti ustoupil do pozadí.