"Nejdůležitější je, že jsou všichni členové našeho servisního týmu v pořádku," uvedl ředitel úseku běžeckých disciplín SLČR Štěpán Kaliba. V servisním náklaďáku jeli dva lidé, třetí byl v doprovodném vozidle. "Bohužel je náklaďák nepojízdný, celý den tak řešíme velmi komplikovanou logistickou operaci, abychom dokázali veškerý materiál i tým přesunout do Davosu. Na dalším závodě Světového poháru se představíme jen za vynaložení enormního úsilí celého realizačního týmu," řekl Kaliba.

Michal Novák, jednička české reprezentace mužů.
Novák zase pošilhával po medaili. Chybělo opravdu jen málo, litoval v cíli

Z Česka dnes podle informací ČTK pro materiál odjely dvě dodávky a třetí, která byla v Německu na cestě do Davosu, změnila směr a míří také do Švédska. Ve středu nad ránem by mě být materiál přeskládaný a ve čtvrtek ráno by mohl být materiál i celý tým v Davosu.

Češi poprvé využili servisní náklaďák na lednové Tour de Ski. Je v něm aktuálně přibližně 500 párů lyží a dvě až tři tuny dalšího materiálu - vosky a podobně. Zároveň slouží i jako buňka pro přípravu lyží, což by se mělo dát nahradit využitím servisních buněk v dějišti závodů.

Michal Novák zaběhl v Ruce životní výsledek.
Novák vypráví, jak se po závodě rozmrazit. Pokaždé na pódium útočit nebude

Servisní nákladní vůz nejenže převáží pro reprezentaci kompletní vybavení a materiál, ale slouží i jako buňka pro přípravu lyží.

Závody v Davosu začnou v sobotu sprinty. V neděli je na programu distanční závod volnou technikou.