Na čtvrtém úseku jel minimálně o stříbro, leč situaci neustál. "Kde byl problém? Na střelnici to nebyl dobrý výkon," konstatoval třicetiletý závodník.

Od Michala Šlesingra přebral štafetu jako třetí. Na trať vyrazil po boku Emila-Hegleho Svendsena. Stíhání vedoucího Simona Schemppa mohlo začít.

Jenže skončilo dřív, než pořádně začalo. První problém: střelba vleže, kdy do něj při pádu kopl Nor Emil Hegle Svendsen a rozhozený Moravec horko těžko odvrátil hrozbu trestného kola. "Když odjížděl z položky, upadl a jak padal, zavadil mi o lyže, když jsem spouštěl ránu. Nedal jsem a to mě dost znervóznilo. Pak jsem další nedobil a to byl problém," poznamenal dvojnásobný medailista z šampionátu.

Něco podobného se Moravcovi ještě nestalo. "On to samozřejmě neudělal naschvál, určitě mi nechtěl kopnout do lyže," nechtěl vinit Nora z úmyslu.

Čas letěl. Na střelnici se zdržel déle a definitivně přišel o možnost bojovat o medaile. Ale lapáliím nebyl konec. Druhý problém: na stojce si sám vyhodil náboj, a proto se trochu zdržel.  "Nepřebil jsem, jak jsem měl, a náboj jsem si ani nevyhodil, což je nejhorší scénář. Musel jsem ho vyklepat a pak ještě dobíjet. Ztratil jsem čas, protože jsem musel otočit flintu vzhůru nohama, aby mi vypadl," popisoval.

Na trať vyjížděl za známým soupeřem, Dominikem Landertingerem z Rakouska. Stále byla šance na páté místo, ale Moravec souboj prohrál.

"Věděl jsem, že i když s ním dojedu až do cílové rovinky, tak on má absolutní rychlost jednu z největších," uzavřel smutný hrdina večera.