Už včerejší závod ukázal, že náročný program, kdy střídá vystoupení v lyžařském a snowboardovém Světovém poháru, na Ledeckou začal doléhat. Její výsledky v Bansku měly sestupnou tendenci a po sobotním sjezdu, v němž česká lyžařka skončila mimo bodované příčky, kouč Ledecké Tomáš Bank připustil, že by to chtělo odpočinek. "Prospěla by pauza, protože Ester je slabá a tím pádem pak stojí na startu a moc si nevěří," všiml si v rozhovoru pro Českou televizi.

"Byla totálně bez energie. Proto jsme se rozhodli v podstatě z bezpečnostních důvodů, šetřit síly a neriskovat zranění v tom stavu, v kterém se Ester nachází," zdůvodnil její neúčast v nedělním Super G Bank. 

Ledecká začala sjezdařskou sezónu ve velkém stylu, když vyhrála úvodní sjezd v Lake Louise. O den později pak přidala čtvrté místo. V letošním roce pak byla nejprve osmá v Altenmarktu, v bulharském Bansku pak dvacátá a posléze dvaatřicátá. Mezitím si ale stihla odskočit na snowboard, kde byla nejprve druhá a ve slovinské Rogle dokonce první v paralelním obřím slalomu.

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy je překvapivou olympijskou vítězkou právě v Super G, v probíhajícím ročníku v této disciplíně však nemá tak výrazné výsledky jako ve sjezdu. Dosud v něm startovala dvakrát a dojela třicátá, respektive jednatřicátá. 

Nedělní Super G v Bansku nakonec vyhrála Američanka Mikaela Shiffrinová, za níž skončila Marta Bassinová z Itálie a Švýcarka Lara Gutová-Behramiová. Shiffrinová tak po pátečním triumfu ve sjezdu přidala v Bulharsku druhé prvenství.