První střelba dala českým fanouškům naději, že by se po čase opět mohli dočkat stupňů vítězů v podání českého biatlonu. Davidová odstřílela čistě a na vedoucí Öbergovou ztrácela necelých devět vteřin.

Třetí místo bylo ještě blíže, Norka Olsbuová byla vzdálena od české reprezentantky ani ne tři vteřiny. To vše však vzalo za své na druhé střelbě. Nejen, že na střelnici strávila více času, navíc si ale připsala dva trestné okruhy. To ji poslalo až na šestnácté místo.

V druhé polovině závodu už to ale bylo v podání Češky o poznání lepší. Přišel kvalitní běh a bezchybná střelba, což ve výsledku znamenalo konečné desáté místo. Vyhrála Öbergová před Vittozziovou z Itálie a Francouzkou Bescondovou.

Kristejn Puskarčíková a Charvátová shodně pětkrát chybovaly na střeleckých zastávkách a srovnaly se za sebou na sedmadvacátém a osmadvacátém místě.

Světový pohár v biatlonu - závod s hromadným startem, Pokljuka

1. Öbergová (Švéd.) 34:14,4 (1); 2. Vittozziová (It.) + 6,5 (0); 3. Bescondová (Fr.)+ 27,6 (0);… 10. Davidová + 1:22,5 (2); 27. Kristejn Puskarčíková + 3:51,7 (5); 28. Charvátová (všechny ČR) + 3:57,2 (5)