Vrcholem loňského strádání čtvrté ženy Světového poháru z roku 2015 byl zdravotní kolaps při závodech v Koreji.

Lehkou náplast si Vítková přiložila až v závěru ročníku, kdy při finále SP ve Finsku vybojovala páté místo ve sprintu. Získala tím i motivaci do letní přípravy. Jenže zde opět zasáhly únavové peripetie…

Jak však Vítková v rozhovoru pro Deník těsně před odletem na první závody nové sezony v Östersundu prozradila, všechny patálie jsou minulostí.

„Cítím se v pořádku, z posledních střeleckých i běžeckých výkonů jsem měla dobrý pocit,“ hledí s optimismem do nové sezony osmadvacetiletá rodačka z Vrchlabí.

Letní „zdravotní epidemie“ v biatlonovém týmu postihla trošku i vás. Jaká byla z tohoto pohledu příprava na novou sezonu?
Měla jsem drobné problémy na začátku léta, kdy jsme hledali, co zapříčiňuje mé únavy. Vůbec jsem ze začátku nezvládala tréninky, byla často unavená tak, že jsem nebyla schopná fungovat s ostatními. Naštěstí jsme na to přišli, lehce jsme pozměnili tréninkový plán, pořádně jsem si odpočinula, a od té doby jsem byla schopná se připravovat na sto procent.

Gabriela Koukalová na mistrovství světa.
Jak je na tom Koukalová? Její tělo v plné zátěži stávkuje

Souvisela s úpravou tréninkového plánu i nějaké změna v tom, na co jste se při přípravě zaměřovali? Vloni to byla například sázka na zrychlení střelby…
Letos jsme v tomto trendu pokračovali. Znovu jsme se snažili pracovat na tom, co jsme vloni začali. To znamená především rychlejší manipulaci se zbraní na střelnici a tím pádem zrychlení položek. Uvidíme, jak se to letos projeví v závodech. (usmívá se)

V neděli začal Světový pohár, ale jasným vrcholem sezony budou únorové olympijské hry. Jak v tomto ohledu budete přistupovat k pravidelným startům? Nebudete je brát spíše jako přípravu směrem k závodům v Koreji?
To ne! Určitě se neupínáme jenom k olympiádě, pro nás je důležitý každý závod. Takže jsme se snažili být co nejlépe připraveni už i na první závody v Östersundu. Myslím si, že podobně to mají i ostatní týmy. Všichni budou určitě bojovat o glóby a celkové umístění, i když nás čekají olympijské hry.

Zkraje sezony nebude kvůli zdravotním potížím startovat Gabriela Koukalová. Jak moc vám bude opora chybět?
To se teprve uvidí. Jsem ale přesvědčená, že i bez Gábiny můžeme být dost silní a pomýšlet na dobré výsledky.

Znamená to tedy, že i přes zmíněné problémy jste v plné formě?
Musím přiznat, že z posledních tréninků jsem měla dobrý pocit. A to jak z běžecké, tak i ze střelecké stránky. Doufám, že mi to vydrží a dokážu pohodu přenést i do závodů.

Autogramiáda biatlonistů v Praze: dorazil i Michal Šlesingr
Biatlonista Michal Šlesingr: Nechci se svazovat a zvyšovat na sebe tlak