"Prodělala klasickou chřipku doprovázenou vysokými teplotami," uvedl na webu biatlonového svazu trenér Vítek. „Už pomalu začíná s přípravou. Uvidíme, jak rychle se vrátí do formy. V Ruhpoldingu už bychom ji potřebovali do štafety," upozornil.

Zcela fit ale nejsou ani další reprezentantky. Třetí žena průběžného pořadí Gabriela Koukalová vyrazila do Oberhofu potlučená z exhibice v Galsenkirchenu, s nachlazením pak bojovala Eva Puskarčíková (osmá v SP). Na start se postaví ještě Lucie Charvátová a Jessica Jislová.

„Moc na výběr nemáme," krčil rameny Vítek, který se také nevyhnul nachlazení. Trénink žen tak musel vést v Jablonci nad Nisou asistent Jiří Holubec.

ČTĚTE TAKÉ: Koukalová a Šlesingr skončili na stadionu Schalke sedmí, vyhráli Němci

V Ruhpoldingu by už ale měl rád tým v plné síle. "Věřím, že už budeme moci počítat s Veronikou, a uvažujeme i o startu juniorky Markéty Davidové," řekl. 

Naopak zcela jiná situace je u mužů. Ti přečkali konec roku ve zdraví a v Durynském lese tak pojedou Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr i vracející se Adam Václavík. "Všichni kluci jsou zdraví," ujistil trenér Michael Málek.

Biatlonisté se v přípravě zaměřili především na objem a sílu. Během tří důležitých kol SP totiž vzejde nominace na mistrovství světa. „Žádnou výměnu, jako v prvním trimestru, naplánovanou ale nemáme," dodal Málek.