Dvojnásobná olympijská vítězka se během sobotní jízdy pohybovala na mezičasech na úrovni nejlepší desítky, o lepší umístění ji ale připravila chyba v závěru. „Výsledek je to dobrý, ale v jízdě jsem udělala spoustu chyb,“ shrnula, jak vypadal závod z jejího pohledu.

Česká reprezentantka zhodnotila i to, na jaké se jelo trati. „Je to tady těžké, technický kopec, kde se daří hlavně obřákářkám. Trať byla hodně technicky postavená,“ uvedla závodnice, která byla spokojená se zlepšením oproti minulému roku. „Jsem ráda, že jsem si zlepšila výkon z loňského roku, kdy jsem byla 44., takže jsem se trochu polepšila, ale mám na čem pracovat,“ uvědomuje si.

Závod ve Svatém Mořici nebyl jednoduchý nejen pro Ledeckou. S tratí se nedokázalo vypořádat šestnáct závodnic. „Celkově trať byla hodně točivá, je tady spousta horizontů, člověk do sedmi bran nevidí, kde bude, což je trochu těžké,“ popisovala Ledecká, která se zastavila i u některých dalších záludností.

„Byly tam věci, na které bylo potřeba dát si pozor. První skok byl zrádný, pokud člověk skočil do úplně výborného směru a podařilo se mu dopadnout dřív než ostatním, tak to zvládal, když skočil trochu mimo, tak tam měl docela problémy,“ vysvětlovala.

Jedna z těžších tratí

Jakou chybu udělala, si třiadvacetiletá lyžařka a snowboardistka v jedné osobě dobře uvědomovala. „Dole na rovině jsem udělala chybu, i přesto, že jsem o té bráně věděla, protože jsem dostávala report, tak se mi to tam nepovedlo provést, jak jsem si promyslela. Tam jsem ztratila asi nejvíc. Byla to jedna z těch těžších tratí,“ řekla. 

Rozpovídala se také o následujícím programu. Chystá se totiž opět vyměnit lyže za snowboard. „Přesouváme se do Itálie, zítra už budu na snowboardu. Těším se moc, snowboardování jsme kvůli zranění bohužel moc v přípravě neměli, budeme muset narychlo otestovat prkna. Zkusím se připravit, jak nejlépe budu moct za ty tři dny, abych podala nejlepší výkon, kterého budu schopná,“ slibuje.

Chystá se i pochopitelně i závodit. „Pojedu závody v Carreze a Cortině d´Ampezzo, pak přejedeme do Val Gardeny. Tam pojedu sjezd a Super-G na lyžích,“ přibližuje svůj program.

A jak se vypořádává se změnou z lyžování zpět na snowboarding? „Záleží na podmínkách na trénink, jak se do toho rychle dostanu, jestli nebudu unavená po všech těch přesunech,“ vysvětluje. „Budu se snažit co nejvíc si odpočinout cestou v autě, zítra se rozcvičit, dát si nějaké volné jízdy, dostat se do toho snowboardového rytmu, začít zase trochu přemýšlet jako snowboarďačka.

Snad to půjde jako vždycky a zvládnu to. Otestujeme prkna, zjistíme, která vezmeme, a půjdeme na to,“ plánuje Ledecká.