Tým Šárky Záhrobské se podle deníku Sport obrátil na policii kvůli stalkingu, z nějž podezírá lyžařčina otce a bývalého trenéra Petra Záhrobského. Sjezdařka údajně čelí přívalu telefonátů ze skrytého čísla, zpráv a e-mailů, často velmi nepříjemných a vulgárních.

"Předmětem toho, že zastupujeme sportovce, je i jejich obrana a ochrana. Bráníme naše klienty všemi dostupnými a účinnými prostředky," uvedl Karel Tejkal, tiskový mluvčí agentury Česká sportovní, jež lyžařku zastupuje.

Sama Záhrobská prostřednictvím agentury vzkázala: "Jsou věci, které podle mě nepatří do novin, ale jsou věci, které nepatří mezi slušné lidi do normální společnosti." Její otec v deníku Blesk pouze uvedl, že má s dcerou "ty nejlepší vztahy".

Problémy se vyhrotily, když se Záhrobská předloni s otcem rozešla a změnila kouče. Místo Záhrobského ji nyní vedou Pavel Šťastný a kondiční trenér Antonín Strach.

V letošní sezoně se mistryni světa z roku 2007 a bronzové olympijské medailistce z Vancouveru výsledkově nedařilo. Úpravy slalomové techniky nesl otec velmi nelibě a po dvanáctém místě na mistrovství světa trenéry veřejně ostře kritizoval.