Český krasobruslař Tomáš Verner však dlouho neváhal a rozhodl se pro ještě jeden soutěžní závod.

Zítra svým krátkým programem vstoupí do mistrovství světa v Japonsku. „Tour byla odložena o šest měsíců, kvůli rekonvalescenci Pljuščenka. Přesné termíny a itinerář tour ještě nejsou hotovy," říká Verner.

A tak znovu budete závodit. Těšíte se?
Na závod jako takový se těším, už jen kvůli atmosféře vyprodané Saitama arény. Vtěsná se do ní přes 20.000 lidí a všichni fandí krasobruslení. Nezáleží jim na národnosti sportovce. Bude to jedinečná a neopakovatelná atmosféra.

Tu si jistě užijete. Ale řekněte: co od sebe čekáte?
Dobrý výkon, příprava sice byla krátká ale velmi dobrá. Poslední týden před odletem do Japonska jsem se cítil lépe než před startem v Soči.

Co jste všechno stihl od olympijských her do mistrovství světa?
Například jsem si odskočil do školy na zkoušky druhého trimestru. Po jejich úspěšném složení jsem se vrátil z pět do Oberstdorfu, kde jsem trénoval až do odletu.

Šlo vám to?
Psychicky to těžké nebylo, neboť jsem se rozhodl s radostí a s přesvědčením, že se věci udály tak, jak měly. Horší bylo přinutit tělo k intenzivní práci na ledě. Po desetidenním tréninkovém výpadku se mu tolik nechtělo.

Po světovém šampionátu už opravdu přijde konec vaší kariéry. Co ještě chystáte kromě Tour s Jevgenijem Pljuščenkem?
Čekají mě exhibice právě v Japonsku, také psaní diplomové práce a účast v českém projektu na ledě pod názvem „Jen počkej zajíci".