„Čeká nás spoustu práce, aby se skoky vrátily na výsluní. Převratné výsledky se nedají očekávat hned v nadcházející sezoně,“ sdělil nový skokanský boss.

SPRÁVNÝ TÝM

„Skočili jsme do toho rovnýma nohama. Máme před sebou nový olympijský cyklus. Veškeré úsilí budeme směřovat k dalšímu vrcholu, hlavně ale chceme kluky nastartovat, aby vnímali, že nastává změna.

Důležité bude s nimi mluvit o problémech,“ sdělil bývalý skokan, který dokázal vyhrát Turné čtyř můstků nebo ovládnout seriál Světového poháru.

Nyní si pochvaloval, že do úseku byli zvoleni lidé, s nimiž si přál spolupracovat. „Místopředsedou je Jan Baier, v radě je šéf Dukly Michal Georgiev. Sportovním ředitelem zůstal Rostislav Jozífek. Zatím ale není jasné, jestli bude pokračovat ve funkci, nebo bude vypsáno výběrové řízení,“ líčil čtyřicetiletý Janda, jenž prozradil své první kroky v nové funkci. „Pro začátek půjde

o převzetí agendy a běžné administrativní záležitosti. Po valné hromadě jsem svolal radu a projednali jsme nejaktuálnější kroky.“

REPREZENTACI BY MĚL VÉST DAVID JIROUTEK

Při prvním jednání rada navrhla nového kouče reprezentace. „V příští sezoně by ji měl vést David Jiroutek, který nahradí Rakušana Schallerta. Pochopitelně se k tomu musí vyjádřit také David,“ prozradil předseda, který se stal také delegátem květnové valné hromady Svazu lyžařů.

A jak se dá skloubit jeho působení v poslanecké sněmovně? „Bude to hodně o týmové práci. Nebudu jen rozdávat úkoly, chci se na určitých věcech přímo podílet. Každý z nás bude mít nějakou povinnost,“ dodal.