Podle policie města Orlando zůstaly na grilu puštěné hořáky a připojená a otevřená plynová lahev. Je tedy pravděpodobné, že gril před nakládáním samovolně zhasl a oba manželé si mysleli, že je už vypnutý.

Plyn však z grilu zvesela unikal, až zaplnil celý prostor auta. Když si potom žena chtěla v autě zapálit cigaretu, zažehla výpary a propanová láhev vybuchla s velkou silou. Jak je vidět na voze, tlaková vlna vyrazila všechna okna včetně čelního, nadzvedla střechu a dokonce i vyrazila dveře.

Nepoutáte se na zadních sedadlech? Ohrožujete nejen sebe, ale i řidiče.
Nepoutáte se vzadu? Ohrožujete sebe i řidiče. Podívejte se, co vám hrozí

Dílo zkázy bylo dokonáno, když se řidič ze vcelku pochopitelného důvodu lekl a vozem vrazil do sloupu. Při nárazu vystřelily airbagy (ačkoliv ty možná vystřelily už při výbuchu) a na karoserii auta už nezůstal jediný zdravý díl.

Je skoro až neuvěřitelné, že oba cestující vyvázli ze šíleně vypadající nehody jen s menšími, život neohrožujícími zraněními. Manželé byli do nemocnice převezeni s popáleninami a pravděpodobně i v hrozném šoku. Když vám totiž v autě řachne za zády láhev propanu, asi to docela zkazí den.