Strážníci policejního oddělení South St. Paul v Minnesotě byli velmi překvapeni obálkou, která jim minulý měsíc přišla poštou. Uvnitř byl totiž omluvný dopis a hotovost ve výši 1000 dolarů, tedy asi 21 tisíc korun. Vše od anonymního hříšníka, který chtěl nyní po asi 32 letech napravit svůj přestupek.

Místní noviny Pioneer Press informovaly, že v obálce bylo deset stodolarových bankovek a dopis anonymního řidiče žádajícího policii o odpuštění. Dle novin v dopise stálo:

„Vážený pane,

v roce 1985 či 1986 jsem v nočních hodinách naboural zaparkované auto na 1050. bloku ulice Dwayne Ave v South St. Paul, z místa jsem ujel a nenechal na sebe žádný kontakt.

Mé vozidlo bylo poškozeno jen minimálně. Nevím však, jak dopadlo vozidlo poškozeného.

Také nevím, čí auto jsem naboural, ale pokud vaše záznamy sahají tak daleko do minulosti a můžete najít majitele vozu, předejte mu prosím přiložených 1000 dolarů.

Jestliže majitele nenajdete, darujte prosím peníze policejní charitě.

Omlouvám se za jakékoliv nepříjemnosti, které jsem tímto způsobil, a žádám vás o odpuštění.“

Pioneer Press však zmiňuje, že policejní záznamy bohužel takto daleko do minulosti nesahají, tudíž peníze vloží oddělení na svůj dárcovský účet, kam může veřejnost přispívat na rozvoj policejního oddělení a podporovat místní komunitu. Z peněz prý strážníci nakoupí nové vybavení a techniku.

Křižovatka před a po úpravě místními obyvateli.
Lidé si sami "opravili" křižovatku. Pomocí křídy a listí

Někteří komentující na internetu pak spekulují o identitě řidiče, který nyní hledá odpuštění a chce napravit své činy. Podle některých by mohlo jít o léčícího se alkoholika či drogově závislého, který nyní prochází takzvaným programem nápravy o 12 krocích.

Do programu patří taky mimo jiné vytvoření seznamu všech lidí, kterým pacient jakkoliv ublížil kvůli své závislosti, a nyní se jim snaží omluvit a odškodnit své předchozí činy.