1/3

Přestože továrním jezdcům a profi závodním pilotům patří neskonalý respekt, obdiv zaručeně náleží právě i těm amatérům, kteří na legendárně náročný okruh v německém pohoří Eifel vytáhnou své opečovávané vozy (tedy jak kdy) a rozhodnou se 20,8 kilometrů dlouhou trasu pokořit co nejrychleji nebo alespoň co nejstylověji.

Do našeho výběru on-board záběrů jsme tedy nezahrnuli videa ze závodů, ani „Fascinaci na Nürburgringu“ od Stefana Rosnera v Rufu CTR Yellowbird, natož Sabine Schmitz ve Fordu Transit z Top Gearu.

Ne, máme zde pouze normální lidi z masa a kostí, zelenáče a nadšence, kteří se buď snažili při volných jízdách Severní smyčkou zajet svůj osobní rekord, nebo si jednoduše užít super zábavu a třeba každou zatáčku okruhu neohroženě prodriftovat.

Koukejte…

Pod deset minut s naftovým Citroënem AX

| Video: Youtube

Dnes už zcela legendární video chlapíka, který si po vzoru Top Gearu dal za cíl objet Severní smyčku pod deset minut – a to ve stařičkém Citroënu AX s dieselovým motorem o objemu 1,4 litru, výkonu 52 koníků a s najetými skoro sedmi sty tisíci kilometry. Stálo ho to sedm let pokusů, prý devět zničených motorů a pět převodovek, ale nakonec se mohl těšit zaslouženého úspěchu.

Jak majitel sám říká, auto pouze modifikoval rozpěrou tlumičů (kvůli měkké letité karoserii) a lepším sáním z většího motoru 1.5D (aby vykompenzoval hmotnost zmíněné rozpěry). Vtipálek. Taky jde zřejmě o jediné video z Nordschleife, kde někoho uvidíte podřazovat do kopce.

Souboj osudů: 911 GT3 vs. M3 E92

| Video: Youtube

Spontánních soubojů rychlejších a pomalejších vozů probíhá na volných jízdách vždy nespočet. Ať už se dostane na porovnání zkušeností za volantem, nebo pouhých schopností aut, často z těchto přátelských duelů vzniknou zajímavá videa.

Zde máme řidiče Porsche 911 (991) GT3, kterého jako otravná moucha neustále sleduje šofér v BMW M3 E92. „Emtrojka“ vypadá upraveně, jede na závodních pneu, řidič v Porsche nemá takové zkušenosti, řidič v BMW je profík, kdo ví. Závěry si udělejte sami. BMW každopádně v polovině kola dochází trpělivost a Porsche s grácií předjíždí.

loading
arrow_left Předchozí
1/3
Další arrow_right