Od minulé středy zdražil na pumpách v Česku pětadevadesátioktanový benzin v průměru o sedm haléřů a nafta dokonce o deset. Motoristé tak jsou obvykle nuceni platit za litr benzinu 33,33 Kč a za potravu pro vznětové agregáty 32,50 Kč. Uvedla to společnost CCS, která ceny paliv v České republice dlouhodobě sleduje.

Kdo cestuje po republice, měl by se v současnosti vyhnout tankování v hlavním městě. Zde jsou totiž jak nafta, tak i nafta nejdražší, a průměrná cena u stojanů je v případě benzinu 34,30 a u nafty 33,41 Kč za litr.

Ilustrační foto.
Chystáte se k moři? Podívejte se, kolik kde stojí dálniční poplatky a palivo

Benzin je relativně drahý (obvykle kolem 33,60 Kč) na Vysočině, v Olomouckém, Plzeňském a Středočeském kraji. Naopak za méně než 33 Kč lze tuto pohonnou látku koupit na pumpách v Jihočeském a Ústeckém kraji. Při tankování plné padesátilitrové nádrže se tak dá (v porovnání se zmíněnou Prahou) ušetřit i více než sedmdesát korun.

Podobná je situace také v případě dieselu. K drahým regionům patří kromě Prahy rovněž Vysočina, Plzeňský, Středočeský a Jihomoravský kraj. V Jihočeském byla v minulých dnech průměrná cena nafty jen dva haléře nad hranicí 32 korun a v Ústeckém kraji tři haléře. Poměrně příznivou cenovou hladinu lze nalézt také v Královéhradeckém a Karlovarském kraji.