Automobilka Ford je poměrně aktivní v podávání nejrůznějších patentových přihlášek. Nyní, jak objevili příznivci značky sdružení ve fóru Lightning Owners, je ve hře speciální Pet Mód.

Ten by se aktivoval stisknutím jediného tlačítka na klíči k vozu. Díky tomu by se tak ve voze, v němž po odchodu řidiče zůstalo nějaké zvíte, vytvořily pro něj přijatelné životní podmínky. Například by se pootevřela boční nebo střešní okénka nebo se na vhodnou teplotu nastavila klimatizace.

Obrázek z patentové dokumentaceObrázek z patentové dokumentaceZdroj: Ford

Současně by bylo možné dálkově otevřít dveře, aby mazlíček mohl nastoupit do auta nebo z něj naopak vystoupit. Myslí se také na nejrůznější detaily. Třeba na to, aby se odsunula nebo sklopila sedadla, díky čemuž by pak pes nebo jiné zvíře mělo k dispozici větší prostor.

Ford Focus ve verzích ST-Line, Active a ST po faceliftu v roce 2021
Ford Focus se odhaluje po faceliftu. Má dokonce štítek pro používání kufru

Až absurdně zní informace o tom, že by se z reproduktorů v autě po aktivaci tohoto módu začala linout hudba lahodící uším zvířete.

Užitečnější by ovšem byl instalovaný hydratační systém, díky němuž by se zvířátko mohlo kdykoli napít čerstvé a chladné vody.

Tento systém opatření ve Fordu tedy jde mnohem dále než Dog Mode, který je k dispozici v modelech značky Tesla. Tam je totiž spojen jen s klimatizací.