Zcela konkrétně se k věci velmi nahlas vyjádřil jistý Chris Wood, ředitel neziskové organizace Trout Unlimited, zabývající se ochranou vodních živočichů ve volné přírodě. Podle něj Jeep na videu vjel přímo do protiproudu, což může znamenat úmrtí ryb a dalších živočichů.

Správný průjezd tekoucí vodou by měl totiž vypadat tak, že se jede šikmo s proudem a nikoliv přímo skrz, nebo právě proti. „Je to asi ta nejhorší věc, jakou můžete v přírodním proudu vody udělat,“ prohlásil Wood.

Range Rover Sport PHEV šplhá na Nebeskou bránu.
VIDEO: Hybridní Range Rover Sport vyjel 999 schodů k Nebeské bráně v Číně

Zajímavé je, že se přímo ve videu objevuje zpráva, upozorňující na fakt, že jsou říčka i vodopád ve spotu vytvořeny uměle člověkem. Tuto zprávu zaznamenal i Wood, ale zároveň dodává, že pro mnohé diváky nemusela být dostatečně jasná. Mnoho lidí vidělo prostě jenom Jeep nezodpovědně projíždějící říčkou, což je pro ryby a jejich milovníky nepříznivá činnost.

Kvůli celé záležitosti napsal Wood dopis přímo řediteli koncernu Fiat Chrysler Sergiovi Marchionnemu. Zda se ale Jeep k situaci nějak vyjádří, to zatím nikdo neví. Ať už tak či tak, rozhodně se žádná „fishgate" nechystá.

Zdroj: Youtube