Mathieu Gagne jel po dvouproudé silnici v kanadské Albertě, když dojel policejní auto jedoucí pomaleji, než byl rychlostní limit. Rozhodl se tedy policistu předjet, jelikož to přerušovaná čára na silnici umožňovala.

Neměl to ovšem dělat, neboť policista Gagneho ihned zastavil a napařil mu vtipnou pokutu. Podle něj řidič překročil rychlostní limit o pouhý 1 km/h, v úseku s limitem 100 km/h prý jel 101 km/h. Důkaz o porušení zákonu však policista neměl, jelikož vůz nezměřil radarem. Počínání řidiče tak zřejmě odhadl…

Bugatti Chiron.
Buďte bez obav, přezutí Chironu bude stát méně než 650 tisíc, uklidňuje Bugatti

Za tento „šokující“ přestupek policista pak nebohému šoférovi vypsal pokutu ve výši 78 dolarů (asi 1380 korun) a přihodil i několik trestných bodů.

Když pak Gagneho manželka sdílela fotku vypsaného bločku na sociálních sítích, sthrl se poprask. A samozřejmě většina lidí řidiče podpořila s poznámkou, že si policista zřejmě jen léčil pošramocené ego.

Ilustrační obrázek.
Víte, jak pečovat o čelní sklo u svého auta? Jen ho umýt nestačí

Mnohem důležitější ale je, že podobný pohled na věc měl naštěstí i soudce, kterému přestupek dopadl na stůl. Mathieu tak nedlouho poté obdržel telefonát, že pokuta bude zrušena. Rychlé vyšetření případu totiž pochopitelně ukázalo, že policista ke změření rychlosti nepoužil žádné radarové zařízení a přestupek tak vytvořil čistě jen svým odhadem.

Zdroj: Youtube