Tato technologie již funguje v Americe pro majitele nových vozů Mercedes-Benz, přesněji jde o modely vyrobené loni a letos. Nastartovat hlasem pak umožňují v synchronizaci s placenými aplikacemi a domácími systémy Google Home a Amazon Echo.

Majitelé si tak mohou své auto nastartovat ještě doma před tím, než se vydají na cestu. Řidič tak následně usedne do už připraveného vozu.

Zdroj: Youtube

K dalším funkcím navíc patří třeba zamknutí auta na dálku či možnost zadat přes aplikaci do navigace vozu cílovou adresu, takže po nastoupení do auta už bude trasa automaticky naplánována a řidič se za volantem nemusí o nic starat.

Všechny úkony v aplikaci pak lze provádět buď klasicky přes dotykový displej, nebo právě hlasovým ovládáním.

Tento systém mobilního a hlasového ovládání by se měl u nových modelů nyní objevit také v Evropě a to už na konci letošního roku.

Čtěte také: Mini má hezkou vychytávku pro cestovatele. Pro Countryman nabízí střešní stan

Některé lidi ovšem - a vcelku oprávněně - znepokojuje možné zneužití aplikace, díky níž by mohlo dojít k odcizení vozu.

Mercedes však ujišťuje, že je tato technologie dobře zabezpečena a řidič bude muset pro hlasové ovládání zadávat heslo.

Čtěte také: VIDEO: Ukrást auto s bezklíčovým odemykáním je snadné, ukázali hackeři

Zpočátku každopádně hlasové ovládání nebude úplně levnou hračkou, například zmiňovaný domácí systém Amazon Echo stojí v USA v přepočtu asi 4 500 korun.

Nemusíte se tedy bát, že by klasický klíček – byť s funkcí bezklíčového přístupu – v nejbližší době z automobilů, ani značky Mercedes-Benz, zmizel.