Na dálnici D1 se střetla dvě nákladní vozidla. Po kolizi značně devastované vozy zasahovaly do obou jízdních pruhů. Na místě zasahovali policisté, hasiči i zdravotníci. Řidiči vozidel při průjezdu místem zpomalili, bylo zapotřebí opatrnosti. Pozornosti policistů dálničního oddělení Mankovice však neuniklo několik řidičů, kteří zpomalili až moc, jelikož neváhali za jízdy vytáhnout mobil a nehodu si natočit. 

Natáčení dopravní nehody na mobil:

Natáčení dopravní nehody na mobil za jízdy. | Video: Policie ČR

„Policisté řešili přestupky celkem u čtrnácti řidičů, kteří si nehodu natáčeli a nevěnovali se tak řízení. Policisté vyřídili 13 přestupků v příkazním řízení na místě v maximální možné výši pokuty. U jednoho z „natáčejících“ řidičů totiž policisté dále zjistili, že usedl za volant i přes soudem uložený zákaz řízení,“ informovala policejní mluvčí Soňa Štětínská s tím, že tomuto muži zakázali policisté další jízdu a sdělili mu ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Pomocníkem policistů byl v těchto případech speciální dalekohled se záznamovým zařízením. „V této souvislosti apelujeme na řidiče, nechť dodržují dopravní předpisy a věnují řízení pozornost. Je nutné si také uvědomit, že jakékoliv nestandardní a neočekávané chování typu extrémní bezdůvodné zpomalení či téměř zastavení v koloně, kdy to ostatní účastníci nečekají, může zapříčinit další – v tomto případě zbytečnou – dopravní nehodu. Na životě a zdraví jsou tak ohroženy nejen osádky dalších vozidel, ale v nebezpečí se v tu chvíli ocitají i v místě zasahující policisté, zdravotníci a hasiči, či další osoby poskytující v místě servis,“ upozornila Štětínská.

Za prvních devět měsíců tohoto roku zaznamenali moravskoslezští policisté již 7422 dopravních nehod, při kterých bylo 32 osob usmrceno, 99 zraněno těžce a 1538 lehce.