Okresní soud v německém Giessenu musel řešit opravdu kuriózní případ. Majitel oranžového McLarenu 650S Spider Markus Zahn totiž žádal finanční kompenzaci za škody na jeho drahém autě, které údajně pokousal osel v ohradě poblíž.

Oslík jménem Vitus si měl vedle plotu stojící auto splést s mrkví a na laku a karbonových částech auta prý vytvořil škodu ve výši 5800 eur, tedy v přepočtu asi 150 tisíc korun. Účet za opravu auta chtěl majitel vymáhat po vlastníkovi osla.

Bugatti Chiron.
Chcete Bugatti Chiron bez čekání? Jeden kus nabízí prodejce z Prahy, za "ranec"

Ten ovšem zaplatit nehodlal, přičemž argumentoval nedostatkem důkazů. S celou věcí nechtěla mít nic společného ani pojišťovna majitele oslíka, která případ uzavřela s argumentací, že měl Zahn parkovat na bezpečnějším místě.

Spor tak tedy nyní po ročních tahanicích pokračoval k soudu, kde bylo rozhodnuto, že oslík Vitus nese vinu za poškození auta a jeho majitel musí Zahnovi zaplatit určenou škodu.  

Zajímavý případ ale bude zřejmě dále pokračovat. Dle posledních informací totiž vlastník osla stále trvá na svém a škodu nehodlá zaplatit.

Zdroj: Youtube