Muž ráno nastartoval své auto, aby rozmrzlo a odešel ještě domů. Když se po chvíli vrátil, auto už tam nebylo. Po několika hodinách se policistům auto podařilo vypátrat na Kunratické spojce. Hlídka chtěla kradený vůz zastavit v ulici Na Jelenách, ovšem na znamení reagoval řidič sešlápnutím plynu

Podívejte se, jak policisté zloděje zadrželi:

Zdroj: Policie ČR

Snaha o únik však netrvala dlouho. Řidič zajel k čerpací stanici, kde se ho hlídkám podařilo zablokovat a za použití hrozby namířenou střelnou zbraní ho zadrželi. Pětatřicetiletý muž se k odcizení vozidla přiznal a policistům tvrdil, že ho jel zrovna vrátit.

„Provedenou lustrací se ukázalo, že má platnou blokaci řidičského oprávnění až do konce příštího roku. Vzhledem k nervozitě a roztěkanému chování policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla negativní," doplnila policejní mluvčí Eva Kropáčová s tím, že ale test na přítomnost návykových látek odhalil pozitivní výsledek na metamfetamin a amfetamin.

Nejvíce dostupných aut s dieselem nabízí Opel
Dostupná dieselová auta pomalu vymírají. Máme přehled 20 nejlevnějších

Muž byl na místě zadržen pro podezření z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až da roky. „V souvislosti s opakovanými případy krádeží nastartovaných vozidel varujeme občany, v žádném případě nenechávejte vozidla na ulici bez dozoru! Pouhých pár vteřin postačí zloději a o vaše vozidlo vás připraví," dodala mluvčí.