Pětatřicetiletý muž na dálnici D6 ve směru ze Sokolova na Karlovy Vary nejdříve naboural svým Renaultem Laguna Combi dalšího řidiče v Octavii. Na místě ovšem nezastavil a pokračoval dále v jízdě. Jeho počínání ale bylo samozřejmě nahlášeno policistům.

Povolaná hlídka následně řidiče potkala na silnici I/13 před obcí Ostrov, kde muž srazil silniční značení, které zde svádělo jízdu do jednoho pruhu. V jízdě dále pokračoval uzavřenou částí silnice. V tu chvíli už se tedy policisté snažili řidiče vyzvat k zastavení vozidla, avšak neúspěšně.

Řidič měl štěstí, že jeho cestování „podle navigace“ neskončilo hůř.
Řidič uvízl s autem na schodišti. Policistům se vymlouval na špatnou navigaci

Po chvíli jízdy sice šofér zastavil, ale pouze proto, aby se mohl opětovně rozjet na policejní vůz, jenž mu blokoval cestu. Honička s agresivním řidičem pokračovala dále.

Celá akce skončila střetem obou vozidel a zatlačením již silně poškozeného Renaultu ke svodidlům. Při pronásledování se dle informací Týdeníku Policie schýlilo i k výstražné střelbě. Policisté však muže nakonec úspěšně zpacifikovali.

Řidič zřejmě přehlédl zákazovou znáčku na mostě.
Řidič v Třebíči doslova zasekl náklaďák pod most

Jak bylo asi zřejmé z jízdního stylu řidiče, jeho test na přítomnost návykových látek byl pozitivní. Ke všemu již měl zákaz pro řízení všech motorových vozidel.

Teď řidič hrozí až šest let odnětí svobody. Kromě maření výkonu policistů byl obviněn také z násilí proti úřední osobě, nehledě na zmíněnou jízdu pod vlivem drog a způsobení nehody.

Zdroj: Youtube