Ačkoliv Tesla svůj autonomní systém řízení nazývá poněkud přehnaně Autopilotem, již po několikáté musí zdůrazňovat, že o plně autonomní funkci řízení vozu se nejedná a řidič ve voze tedy musí v rámci svého i okolního bezpečí věnovat pozornost provozu a podmínkám na silnici.

Fatální nehoda, která se odehrála letos 23. března na kalifornské dálnici Route 101, podle Tesly nebyla způsobena selháním systému, ale jednalo se prý o chybu řidiče. Model X tehdy v autonomním režimu čelně naboural do betonového rozdělovače pruhů na dálnici. Na následky nehody řidič zemřel.

Tesla Model S s karoserií kombi.
Tohle je jediná Tesla Model S s karoserií kombi na světě. Chystají se další kusy

Tesla tak na základě vyšetřování zveřejnila článek, ve kterém obhajuje funkci Autopilota. Z šetření totiž vyplynulo, že před samotnou nehodou systém řidiče hned několikrát upozornil k převzetí řízení, jelikož to vyžadovala situace na silnici. Šofér ovšem tato varování ignoroval.

Jak Tesla sama zmiňuje, Autopilot není stále dokonalý a patří do 2. úrovně autonomních systémů, které vyžadují po řidiči, aby se chopil řízení. Například, když kamery a senzory na autě nejsou kvůli prudkému slunci, rozbité silnici nebo silnému dešti schopný „číst“ situaci na cestě.

Tesla Model 3.
Tesla prý vědomě prodávala poškozená auta jako „nová“. Žalobu už řeší soud

K podobné situaci mělo dojít i v případě nehody Modelu X, jehož systém měl dle všeho problém rozpoznat vedoucí pruhy na silnici, a proto upozornil řidiče k převzetí řízení a vyřešení situace. Ten se však řízení očividně nevěnoval, auto jej zavedlo mimo jízdní pruh a následně narazilo do překážky.

Vyšetřování taktéž prokázalo, že střetu s betonovým rozdělovačem mohl řidič zabránit, jelikož měl po samotném vyjetí mimo pruh čistý výhled na 150 metrů a celých pět vteřin možnost na situaci jakkoliv zareagovat.

Hořící Tesla Model S.
Jak se hasí hořící Tesla? Není to jen tak, vyžaduje zvláštní zacházení

Prozatím není zřejmé, co řidič za volantem Modelu X vlastně dělal a jak mohl přehlédnout a přeslechnout hned několik varování autonomního systému. Je zcela možné, že tuto odpověď šetření případu nakonec vůbec nepřinese.

Každopádně jde o další a bohužel smutný důkaz toho, že autonomní systémy nejsou v dnešních autech na takové úrovni dokonalosti, abychom jim mohli zcela plně důvěřovat. Ale někteří lidé si bohužel zřejmě myslí, že ano.

Zdroj: Youtube